promocja - Tylko dla KURSANTÓW

Lepsze Filmy i Swobodna Edycja Wideo w Adobe Premiere PRO - 3 kursy dla CIEBIE

ja-premiere

O co w ogóle chodzi?

Cześć! Krótko i na temat (tak jak moje poradniki)… nauczę Cię jak edytować swobodnie materiały wideo, przyspieszę ergonomię Twojej pracy z materiałami po to, aby przyciągnąć uwagę Odbiorców i zatrzymać ich do samego końca.

Chcesz od razu stworzyć efekt “WOW” oraz podnieść jakość swoich projektów? Dla Ciebie też co mam! 

Czytaj dalej, bo przygotowałem trzy wyjątkowe i niepowtarzalne propozycje, które wzajemnie się uzupełniają i pomogą Ci w końcu tworzyć filmy jakie chcesz, zgodnie z założeniami do takiego stopnia, że zaczniesz na nich zarabiać (jeśli zechcesz na nich zarabiać).

Zanim zacznę pozwól, że opowiem Ci o moich początkach. Być może czytałeś moją historię (jeśli tak to pomiń te kilka wierszy).

Moja historia

Ponad 15 lat temu gdy startowałem z edycją wideo jedyną słuszną pomocą była okrojona książka z wydawnictwa Helion, polskie forum filmowiec.pl – na którym i tak nikt nie chciał pomagać oraz fora angielskie – tutaj język techniczny niestety nie pomagał w pełnym zrozumieniu tematu (generowało to błędy). Poza tym ja sam nie znałem na tyle tego języka, aby sobie poradzić.

Cóż, temat poszedł dalej. Metodą prób błędów uczyłem się programu. Jeśli napiszę Ci, że gdy chciałem puścić materiał “od tyłu” to ślęczałem nad tym kilka godzin, a i tak to mi się nie udało to uwierzyłbyś? Chyba nie. 

Teraz nikt nie ma czasu spędzać kilka godzin, aby znaleźć rozwiązanie. Byłoby to bez sensu. Poza tym gdyby to rozwiązanie było jedynym słusznym i prawidłowym to jeszcze… powiedzmy ujdzie. 

Swoją drogą temat zakończył się tak, że przyjechał znajomy, który znał ten program. Kliknął dwa razy, wziął 50 złotych “za paliwo” i problem z głowy. Czy warto było zapłacić 50 złotych? Z perspektywy czasu – tak. Siedziałem nad tym kilka godzin więc spokojnie przez ten czas zarobiłbym więcej. Wtedy jednak było to dla mnie oburzające, aby tyle zapłacić za dwa kliknięcia. Weźmy pod uwagę, że 15 lat temu 50 złotych było więcej warte…

Oprócz prywatnych ciekawostek. Podczas pracy wypowiedziałem 4 cyfrową liczbę brzydkich słów w kierunku całego świata. Kilkaset razy wyłączałem program bez ukończonego projektu, bądź co gorsza program sam się wyłączał (o tym swoją drogą wspomnę jeszcze dalej). Blisko 10 razy za oknem wylądowałby na przemian komputer albo monitor. PIĘKNE CZASY – mimo wszystko. Mile je wspominam, bo aktualnie po nich pozostały tylko powyższe wspomnienia.

Dziś jestem w innym miejscu, popełniłem masę błędów, ale szybko je poprawiałem. Zainwestowałem kilkadziesiąt tysięcy we własny rozwój. Stale się rozwijam i śledzę trendy. Podpatruję i kradnę od najlepszych (tego “nauczył” mnie sam Pablo Picasso i jego słynny cytat). 

Tworzenie Wideo

Tworzenie wysokiej jakości treści wideo stało się dostępne dla każdego. Popularność wideo stale wzrasta, a bariera sprzętowa maleje. Wystarczy Ci smartfon bądź aparat by rozpocząć tworzyć filmy wideo.

Jednak aby Twoje wideo wyróżniało się nad tle tysięcy innych należy zadbać o jego montaż i postprodukcję.

Przedstawię Ci reguły, schematy, operacje, które sprawiają, że materiały wideo są:

 • ciekawe,
 • spójne,
 • schludne,
 • estetyczne,
 • niebagatelne.

To nie żadna magia – to ustrukturyzowany proces, który w praktyczny sposób chcę Ci pokazać krok po kroku. Bez technicznych zawiłości, ale z nutami praktycznego podejścia, a nie rzemieślniczego klikania w programie.

Porady, które są w nim zawarte można zastosować w każdym projekcie, który będziesz tworzyć m.in:

 • filmy rodzinne, wycieczki, podróże,
 • materiały na YouTube,
 • materiały na social media dla budowania zasięgów i zaangażowania,
 • treści poradnikowe do kursów, szkoleń, konferencji by móc je powielać i sprzedawać,
 • materiały reklamowe i promocyjne by zdobywać więcej klientów,
 • projekty komercyjne (spoty, śluby, reklamy)

Czytaj dalej, bo przygotowałem trzy wyjątkowe i niepowtarzalne propozycje, które pomogą Ci w końcu tworzyć filmy jakie chcesz, zgodnie z założeniami do takiego stopnia, że zaczniesz na nich zarabiać (jeśli zechcesz na nich zarabiać).

No i co z tego?

To czego ja się nauczyłem chciałbym przekazać Tobie w formie rzetelnej, sprawdzonej wiedzy w skompresowanej formie. Oprócz samych kursów chcę zaoferować swoją pomoc w dążeniu do perfekcji, aby krok po kroku przejść przez proces świadomej edycji materiałów wideo.

Wiem, że początkujący potrzebują pomocy w nawet najprostszych sytuacjach, bo ja sam jej potrzebowałem!

Pomoc ta jest nieoceniona w przypadku gdy nastąpi pewien choćby drobny problem, który hamuje cały proces. A uwierz mi, jak miałem takich tysiące i dobrze wiem jakie to jest irytujące. W sumie jak każda rzecz, która niekoniecznie jest zależna od nas, choć w tym przypadku najczęściej są one od nas zależne!

Czy to dla mnie?

Co mi to da?

Siłą rzeczy wymienię tylko kilka aspektów. Natomiast jeśli nie widzisz w ofercie rozwiązania swojego problemu to napisz do mnie. Odpowiem czy rzeczywiście tak jest czy nieświadomie pominąłem to w opisie.

Poznasz podstawy oraz zasady montażu wideo

Otrzymasz tylko sprawdzone metody pracy, schematy, reguły wypracowane przez kilkanaście lat praktyki

Lepiej poznasz program oraz jego możliwości. Uwolnisz swoje pomysły i kreatywność

Usprawnisz dotychczasową pracę, aby swobodnie montować. Bez nerwów i w szybszym tempie

Nie tracąc cennego czasu w poszukiwaniu odpowiedzi stworzysz ciekawy film wideo

Wzniesiesz swoje projekty w dosłownie 15 minut na profesjonalny pułap już w pierwszym dniu

Dowiesz się jak edytować, aby Twój widz oglądał z ciekawością Twoje projekty do samego końca

Unikniesz często popełnianych błędów które decydują m.in. o zawieszaniu się programu bądź niestabilnej pracy

Otrzymasz sensownie poukładany i konkretny materiał oparty na praktycznych przykładach

Poznasz szereg tricków, usprawnień, które poprawią aspekt wizualny, aby Twój film był miły dla oka

Poznasz schemat tworzenia edytowania, który sprawi, że Twoje filmy będą lepsze z każdym projektem

Stworzysz profesjonalny projekt i podniesiesz jakość swoich usług

Dlaczego warto dołączyć akurat teraz?

Aktualnie trwa promocja, która oferuje dostęp do 3 produktów w obniżonej kwocie. Taka oferta jest tylko raz dostępna gdy tworzę nowy kurs. A tak właśnie jest. 

Cały czas pracuję nad kursem Adobe Premiere Szybki Start. Tak więc jeśli chcesz tworzyć lepsze filmy w niedalekiej przyszłości to jest to odpowiedni moment, aby zdecydować się na dołączenie do mnie i wspólną naukę tworzenia filmów wideo.

Filmy będą pojawiać się sukcesywnie od kwietnia. Wraz z tym terminem rozpoczyna swoją działalność również grupa Kursantów. To tutaj będziemy pracować na projektami Uczestników kursu.

Czy kurs Adobe Premiere "Szybki Start" będzie inny?

Zdecydowanie. To nie jest kolejny zbiór przypadkowych lekcji jak na YouTube. Ten kurs to cały proces, który ma nauczyć Cię swobodnie edytować materiały w Adobe Premiere PRO.

Z racji tego, że kurs jest w fazie produkcji to grupa Kursantów będzie miał ogromny wpływ na jego finalny kształt

Co to dokładnie oznacza? Tworząc kolejne etapy kursu będę Ciebie pytał czy wszystko jest omówione tak jak należy. Nie wyobrażam sobie, aby Kursant miał dodatkowe pytania po przejściu tego kursu.

Nazywam się

Bartosz Bartczak “WideoNinja”

i od kilkunastu lat tworzę treści wideo. 

Pomagam przedsiębiorczym osobom tworzyć nienaganne wideo za pomocą sprawdzonej i rzetelnej wiedzy w skompresowanej formie.

Dlaczego miałbyś się uczyć ode mnie?

 • Rzetelna i sprawdzona wiedza. Nie musisz skakać z odcinka na odcinek na YouTube, odpytywać co chwilę wyszukiwarki Google.
 • Przemyślana i odpowiednio ułożona wiedza w jednym miejscu.
 • Bez lania wody, same konkrety, treściwe lekcje z poradami i trickami, które wyrobiłem przez 15 lat edycji w Premiere.
 • Stworzyłem tysiące projektów wideo, popełniłem setki błędów, które Ty możesz ominąć.
 • Odpowiednia ścieżka nauki, która przyśpiesza proces swobodnej edycji – tylko praktyczne podejście do tematu w skompresowanej formie.
 • To moja pasja. Edycja wideo i nauka innych.
 • Mój bezpłatny kurs Adobe Premiere PRO przeszło prawie 8 tysięcy osób.
 • Zaufało mi prawie 500 osób kupując kurs Adobe Premiere Techniki Pracy, który jest najbardziej obszernym kursem w Polsce.
 • Współpracuję z markami z branży kreatywnej oraz wideo jako ekspert i pomost pomiędzy technologicznym bełkotem, a normalnym komunikatem.

Szkolenia objęte promocją

Pamiętaj, że ceny promocyjne są dostępne tylko dla Kursantów i są widoczne TYLKO w tej ofercie. Możesz przejść do zwykłej oferty, aby się z nią zapoznać ale tam jest już inna cena. Jeśli chcesz kupić taniej – kup tutaj przez limitowany czas.

To jest przedsprzedaż – oznacza to najniższą cenę oraz to, że lekcje w kursach będą pojawiać się sukcesywnie. Weź to pod uwagę. W zasadzie to plus, ponieważ będziesz mógł tworzyć kurs razem ze mną.

Kurs Adobe Premiere PRO - Szybki Start + DOSTĘP DO GRUPY

Maksymalnie praktyczny kurs który pozwala w ekspresowym tempie poznać najważniejsze aspekty programu. W tym przypadku będzie on stale aktualizowany.

Aktualizacje tego kursu oczywiście również obejmą Ciebie. Po prostu będę czekał na sugestie Kursantów co powinno dodatkowo się w nim znaleźć. Tutaj kładłem mocniejszy nacisk na praktyczne podejście i używanie narzędzi, które pokryją zastosowanie w 80% projektach wideo.

Dodatkowo wraz z zakupem tego kursu otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy wraz z moim osobistym wsparciem 23 godziny na dobę. Potrzebuję też trochę czasu na sen 🙂 Tam będę prowadził transmisję z odpowiedziami na pytania oraz problemy.

WAŻNE!!! Nie kupuj na bezpośredniej stronie produktu, tylko z tej strony. Inaczej ominie Cię promocja.

Jeśli chcesz zapoznać się z pełnym opisem kursu. Kliknij w jego obrazek albo nazwę.

ADOBE-PREMIERE-DODATKI-450

Darmowe Dodatki do Premiere PRO + Instrukcje i Poradniki

To swojego rodzaju dopalacz / steryd który zawiera szereg gotowych projektów.

W kilka minut dostosujesz do własnych potrzeb, a Twoje projekty będą wyglądać jakby były montowane przez starego wyjadacza. Są to m.in. czołówki, animacje logo, animacje wideo, przejścia, efekty wideo i wiele innych.

Wszystko po to abyś mógł zacząć edytować swobodnie i bez przeszkód jak najszybciej i bez tracenia cennego czasu na szukanie rozwiązań w sieci, na kanałach YouTube.

WAŻNE!!! Nie kupuj na bezpośredniej stronie produktu, tylko z tej strony. Inaczej ominie Cię promocja.

Jeśli chcesz zapoznać się z pełnym opisem kursu. Kliknij w jego obrazek albo nazwę.

Kurs Adobe Premiere PRO - Techniki Montażu

Tak naprawdę jest to przelanie mojego blisko 15 letniego doświadczenia, unikania pomyłek (tak ja też popełniam błędy, a wiele z nich już popełniłem), radzenia się z takimi błędami, wyrobienia sobie pewnego rodzaju sztuczek podczas montażu wprost na materiały poradnikowe do których możesz otrzymać dostęp teraz.

Wszystko po to abyś mógł zacząć edytować swobodnie i bez przeszkód jak najszybciej i bez tracenia cennego czasu na szukanie rozwiązań w sieci, na kanałach YouTube.

Kurs ten to ponad 12 godzin omawiający edycje oraz techniki pracy w tym programie. Chcesz poznać zakamarki programu? Zapraszam na pokład tego kursu!

WAŻNE!!! Nie kupuj na bezpośredniej stronie produktu, tylko z tej strony. Inaczej ominie Cię promocja.

Jeśli chcesz zapoznać się z pełnym opisem kursu. Kliknij w jego obrazek albo nazwę.

Kurs Adobe Premiere PRO - Moc Skrótów Klawiszowych


Skąd w ogóle pomysł, aby z takiego tematu stworzyć kurs? Przyczyn jest kilka. Wymienię je w kolejności losowej. Jestem ciekaw czy zgadzasz się ze mną...

Premiere PRO ma na start “durne” ustawienia klawiszowe. Żeby nie było – niewiele. Ale… ma.

Dla przykładu pod klawiszem “S” przypisana jest funkcja SNAP odpowiedzialna za przyciąganie się do siebie klipów. Jestem ciekaw ile razy w ciągu swojej kariery namiętnie korzystałeś z tej opcji? Zazwyczaj jest ona włączona, albo wyłączona. Nie korzystasz z niej zapewne zbyt często podczas codziennej edycji.

Po zatem marnować ten klawisz na rzecz bezużyteczną? Przecież można przypisać do niej przydatną funkcję np. podglądu zmiany przed i po kolor korekcji (swoją drogą należy ją manualnie przypisać), dodanie cięcia, dodanie przybliżenia, włączenia fullscreen’a… bądź cokolwiek bardziej przydatnego.

Dzięki skrótom klawiszowym oszczędzasz masę cennego czasu. Edycja wideo to szereg drobnych edycji, ale często powtarzających się. Jeśli edycji dokonasz jednym kilkiem zamiast czterema to już na jednym projekcie oszczędzisz cenny czas. W skali roku to są po prostu dodatkowe dni wolne od pracy.

Premiere PRO ma ciekawe funkcje, które domyślnie nie są przypisane pod żaden klawisz. A szkoda, bo są bardzo przydatne podczas pracy. Kurs ten to nie suche omówienie skrótów klawiszowych. Za takie rzeczy nie śmiałbym pobierać pieniędzy. To omówienie blisko 100 operacji, które można wykonać w Adobe Premiere, ukazane na przykładach.

Jeśli chcesz zapoznać się z pełnym opisem kursu. Kliknij w jego obrazek albo nazwę.

Pakiet 3 kursów

Dla osób wyjątkowo zdecydowanych i chcących podejść do tematu kompleksowo przygotowałem specjalną ofertę.

Pakiet wszystkich kursów w studenckiej ofercie cenowej.

Cena 694 złotych zamiast 1488 złotych

UWAGA!!! Zakup w takiej kwocie możliwy tylko na tej spacjalnej stronie.

Czy te kursy są dla mnie?

TAK – Jeśli chcesz osiągnąć co najmniej jedną z wymienionych rzeczy

Pozyskiwać więcej Klientów dzięki materiałom wideo

Nagrać swój kurs online, tworzyć poradniki wideo

Tworzyć reklamy, spoty wideo

Budować markę osobistą oraz zaangażowanie społeczności

Tworzyć materiały na YouTube z jasnym przekazem i komunikatem

Tworzyć lepsze filmy w swobodny sposób

Jeśli zatem...

To zapraszam do mnie na pokład abyś niebawem zaczął tworzyć filmy takie jakie chcesz.

Jaki kurs zatem mam wybrać?

Oczywiście wszystko zależy tutaj od Ciebie. Postaram Ci się jednak treściwie opisać cały zbiór.

Opisane kursy przygotują Cię do profesjonalnego tworzenia Twoich produkcji wideo. Nie ważne czy jesteś początkującym, amatorem czy zawodowcem.

Najlepszym wyborem będzie zakup pakietu kursów? Dlaczego? Bo świetnie się uzupełniają. Nic odkrywczego, ale ja tworzę w ten sposób poradniki i produkty, aby były dopełnieniem siebie.

Kurs Adobe Premiere Techniki Edycji to najbardziej obszerne szkolenie z Premiere PRO w Polsce. Z jego pomocą poznasz całe narzędzie od samych fundamentów. Jest idealne dla początkujących, którzy chcą poznać na wylot program i działać potem samodzielnie. To kurs typu zrób to sam – stąd jego cena.

Kolejny kurs to Premiere Szybki Start i tutaj podszedłem do tematu w sposób bardziej praktyczny, mając na uwadze, że kilkaset osób przeszło już kurs z Technik Edycji.

Dlatego do tego kursu warto mieć fundamentalną wiedzę o Premiere. Nie jest to konieczne, ale na pewno pomaga. Ten kurs nadal tworzę stąd ta promocja. Nie będę powielał tam tricków z YouTube, przekażę tam esencję praktyka wideo, która jak sam zobaczysz potrafi w szybki sposób stworzyć dobrze skrojony film. Idealne dla osób, które chcą zacząć edytować lepsze filmy tu i teraz w ekspresowym tempie. Dostęp do zamkniętej  grupy oraz aktualizacje kursu sprawią, że wkrótce to będzie najbardziej wartościowy kurs na polskim runku. W tym kursie mimo chodem zawarta jest cała masa porad odnośnie stylu mojej pracy, edycji (nie tylko w Premiere) oraz tego jak nagrywać, aby materiał był jeszcze lepszy.

Ostatnia propozycja to darmowe dodatki do Adobe Premiere wraz z poradnikami. Świetna propozycja dla osób, które mają za sobą pierwsze kroki w programie i chcą szybko zwiększyć atrakcyjność swoich nagrań. Różnego rodzaju efekty, animacje, czołówki, a nawet gotowe projekty sprawią, że w przeciągu 15 minut stworzysz np. ciekawe intro do swojego nagrania.

Zamknięta Grupa

Postanowiłem, że potraktuję to jako punkt główny. Wiele osób bagatelizuje dostęp do takiej grupy. Być może z własnego doświadczenia, bo okazała nie mało użyteczna.

U mnie będzie to wyglądać inaczej. Dostęp do grupy wiążę się:

 • doraźną pomocą podczas tworzenia własnych produkcji,
 • indywidualnymi poradnikami,
 • sesjami LIVE z pytaniami Kursantów i odpowiedziami,
 • co tygodniowymi głosowaniami odnośnie nowego poradnika do kursu Premiere PRO Szybki Start,
 • wsparciem ze strony innych Kursantów.
Jak widzisz to nie jest po prostu zwykły kurs. Grupa rozpoczyna swoją działalność w kwietniu 2022

Przykładowe Wiadomości od Kursantów

Poznaj opinie innych Uczestników szkolenia Adobe Premiere PRO

W tym momencie poruszam się po programie Adobe Premiere całkowicie swobodbnie

5/5

Nie mam problemu ze zrozumieniem wszystkich funkcji programu, a jest on dość skomplikowany…

Wszystkie problemy rozwiązuję samodzielnie.

Jagoda

Profesjonalne podejście do tematu

4.9/5

Mówisz w swoich kursach w sposób bezpośredni i bardzo profesjonalny… a ocenia Cię nauczyciel…

Henryk

Kupiłem kurs od WideoNinja, który bardzo szybko pomógł mi zapoznać się z podstawowymi jak i bardziej zaawanoswanymi funkcjami programu Premiere PRO

5/5

Myślę, że gdybym sam miał się tego nauczyć to zajęłoby mi miesiące albo lata.  Najlepszą rekomendacją dla kursu jest to, że mogę zarabiać edytując filmy wideo.

Piotr

LEKCJE DEMO

Sound Design w Adobe Premiere

Poprawa mowy za pomocą Equalizera

10 porad na przyśpieszenie pracy

100% gwarancja satysfakcji

Do tej pory mam TYLKO zadowolonych Kursantów i nie chcę tego zmieniać.​

Jeśli stwierdzisz, że ta znikoma inwestycja nie przyniesie Ci wymiernych korzyści w postaci swobodnej edycji w Adobe Premiere PRO i lepszych filmów to napisz do mnie. Zwrócę Ci pieniądze!

Zdecydowany na dalszą Przygodę z Edycją Wideo?

Wybierz swój kurs edycji filmów wideo.

FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania

Jeśli brakuje Ci jakieś odpowiedzi na Twoje pytanie to napisz do mnie na czacie w prawym dolnym rogu bądź wyślij email: bartosz@wideoninja.pl

To tutaj co tydzień odbędzie się głosowanie odnośnie nowego poradnika do kursu w ramach aktualizacji.

W tym miejscu będę prowadził zamknięte sesje pytań i odpowiedzi dla Kursantów w formie transmisji live.

To będzie miejsce gdzie będziemy wspierać swoje działania nawzajem.

Nie, dostęp otrzymują osoby wraz zakupem kursu Adobe Premiere – Szybki Start. To jego chcę najbardziej rozwijać i to on po niebawem będzie najbardziej obszernym materiałem wideo w Polsce.

Tak, dlatego właśnie stworzę odpowiednią grupę wsparcia. Moim celem jest to abyś stworzył/a dobry projekt wideo. Chcę być Twoim partnerem, aby pomóc Ci tworzyć interesujące treści wideo. W zasadzie to będzie symbioza.

Ja pomogę Ci tworzyć dobre treści wideo.

Ty pomożesz mi stworzyć produkt niemal idealny.

Materiały otrzymasz od razu po zakupie. Niemniej jednak pamiętaj, że kurs będzie cały czas aktualizowany i będą pojawiać się w nim nowe lekcje. 

 

Oczywiście dożywotnio. Korzystaj do woli i w każdej chwili.
 
Tak. Podaj swoje dane podczas składania zamówienia. System automatycznie wyślę Ci dokument sprzedaży. Pamiętaj o poprawności danych 🙂
Formularz zakupu kursów masz na dole strony. Wybierz pakiet bądź kurs który Cię interesuje. Płatności możesz dokonać szybkimi, bezpiecznymi płatnościami tpay albo przelewem tradycyjnym.
Tak, masz moją żelazną gwarancję satysfakcji 30 dni. Nie będziesz zadowolony – wysyłasz informację, a ja oddaję Ci pieniądze.

Jesteś o krok do przejścia na wyższy pułap edycji wideo w swoich projektach

Wybierz odpowiedni dla siebie kurs bądź zestaw kursów. Pamiętaj o tym, że promocja jest ograniczona czasowo, a jej warunki nigdy już nie będą lepsze.

Podsumowanie Twojego zamówienia
1.488,00zł
Produkt Cena
Symbol zastępczy
Pakiet kursów Adobe Premiere
  × 1
1.488,00
Cena 1.488,00
Suma 1.488,00

Twoje Szkolenia

Produkt
Quantity
Cena
NAJLEPSZY WYBÓR
Pakiet powyższych kursów Adobe Premiere
+
694,00
Kurs Adobe Premiere PRO - Techniki Pracy
+
197,00
Instrukcje + Lista dodatków do Adobe Premiere PRO
+
97,00
Kurs Adobe Premiere Pro - Szybki Start
+
447,00
Kurs online Adobe Premiere Skróty Klawiszowe (#17344)
+
67,00

Dane Kursanta

Dane płatności

Bezpieczna płatność poprzez:

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Twoje zamówienie

Produkt Kwota
Symbol zastępczy
Pakiet kursów Adobe Premiere
  × 1
1.488,00
Kwota 1.488,00
Łącznie 1.488,00